بلاگ

روش های نگهداری از کیف چرم طبیعی

یکی از معضلات دوست داران محصولات چرم نگهداری مناسب از این نوع محصولات هستند در این مطلب به شیوه نگهداری کیف های چرم خواهیم پرداخت.

به گزارش چرم آلدی، یکی از مهم ترین مسائل چس از خرید کیف چرم نحوه نگهداری از آن است. اگر موارد نگهداری از کیف چرم را به درستی رعایت کنید این محصول سالیان زیاد همراه شما خواهد بود. در صورت نگهداری صحیح از کیف چرم کیف چرمی برای سال ها ظاهر و شکل اولیه خود را حفظ خواهد کرد و همانند روز اول می توان از آن استفاده کرد.

یکی از ابتدایی ترین کار ها برای نگهداری از کیف چرم آن است که پس از هر بار استفاده کیف چرم طبیعی آن را با یک پارچه نرم و تمیز پاک کنید که باعث میشود در طولانی مدت ظاهر کیف حفظ گردد.

محل نگهداری کیف نکته دیگری است که باید به آن توجه کرد، چرم طبیعی را نباید در جای مرطوب نگاه داشت بویژه اگر برای مدت طولانی از آن استفاده نمی کنید. چرم طبیعی جاذب طوبت است و در معرض رطوبت قرار گرفتن کیف چرم منجر به تجمع باکتری می شود و در نتیجه موجب کپک زدن کیف خواهد شد. همچنین اگر کیف چرمتان خیس شد بگذارید به طور طبیعی خشک شود و از وسایلی مانند سشوار و بخاری و …. استفاده نکنید همچنین آن را جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید که باعث تغییر رنگ چرم خواهد شد.

و در نهایت کیف چرم بهتر است در محفظه یا پوشش قرار گیرد و در معرض نور مستقیم خورشید نباشد

این نکات چند ترفند ساده بود برای محافظ از کیف چرم طبیعی و برای افزایش عمر محصولات چرم طبیعی می توانید از واکس، حالت دهنده ها، نگهدارنده ها و پاک کننده های چرم بهره برد.

ما در ادامه این مطلب به روش های دیگری خواهیم پرداخت که باعث بهتر نگهداشت کیف چرم طبیعی خواهد شد.

از آنجا که چرم یک ماده طبیعی است، می‌توان آن را به روش‌های مختلفی تمیز کرد. اما باید این‌کار با دقت انجام شود. استفاده بیش از حد از محلول تمیزکننده، موجب خیس‌شدن چرم می‌شود و احتمالا منجر به ایجاد چین و چروک در آن خواهد شد. به‌جای استفاده بیش از حد از محلول تمیزکننده، برای پاک‌کردن سطح چرم می‌توانید از یک پارچه‌ای تمیز و کمی مرطوب استفاده کنید. همچنین توجه نمایید که هنگام پاک‌کردن سطح کیف چرمی، دست‌تان نیز تمیز باشد. توجه کنید که اگر تصمیم گرفتید کیف چرم خود را تمیز کنید، بهتر است که با احتیاط این‌کار را انجام دهید.

از آنجا که جنس انواع کیف و ویژگی‌های آنها با هم متفاوت است، برای کسانی که از کیف چرم استفاده می‌کنند، داشتن یک پاک‌کننده مخصوص کیف چرم اهمیت زیادی دارد. استفاده نادرست از پاک‌کننده‌های DIY (پاک کننده‌های خانگی مانند محلول آب و صابون) ممکن است ظاهر کیف چرم را از بین ببرند. برای تمیز کردن سطح کیف چرمی، پاک‌کننده مخصوص را با حرکات دایره‌ای روی سطح آن مالیده و برای زدودن محلول اضافی، از پارچه مرطوب استفاده نمایید. بهتر است که در استفاده از پاک‌کننده‌های چرم زیاده‌روی نکنید. به‌طور معمول توصیه می‌شود که در طول سال، یک یا دوبار از آن استفاده کنید. برای تهیه پاک‌کننده مخصوص چرم، می‌توانید به فروشگاه‌های نوین‌چرم مراجعه کنید.

فوم تمیزکننده کیف چرم

همچنین به منظور جلوگیری از ایجاد لکه و افزایش طول عمر مفید کیف چرم، می‌توانید از اسپری محافظت‌کننده کیف چرم استفاده کنید. توصیه می‌کنیم قبل از اعمال اسپری به کل سطح کیف چرم، ابتدا آن‌را در نقطه‌ای از کیف که در معرض دید نیست امتحان کرده و تاثیر آن‌را بر رنگ و جنس چرم مشاهده کنید. اگر نتیجه رضایت‌بخش بود می‌توانید از این اسپری برای کل سطح کیف چرم استفاده کنید. از به‌کارگیری محصولات پاک‌کننده حاوی الکل، تربانتین یا سایر مواد معدنی که منجر به تغییر رنگ و خشکی چرمِ کیف می‌شوند نیز خودداری نمایید.

کیف چرم خود را با نرم‌کننده مخصوص چرم مرطوب نمایید

برای افزایش طول عمر چرم، بهتر است از خشک شدن آن جلوگیری کنید. استفاده از نرم‌کننده چرم باکیفیت، ظاهر و حس خاص کالاهای چرمی را حفظ می‌کند. توجه نمایید که برای انواع کیف‌های چرم طبیعی، حتما از نرم‌کننده مخصوص محصولات چرم استفاده نمایید. ضمنا برای حصول نتیجه مطلوب، بهتر است که نرم‌کننده را توسط یک پد نرم یا پارچه میکروفیبر روی سطح کیف بمالید.

نگهداری صحیح کیف چرم در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش ماندگاری کیف چرم است

استفاده از روش درست نگهداری کیف چرم، نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر آن دارد. از طرفی نگهداری کیف چرم در شرایط نامناسب، ممکن است منجر به از دست رفتن شکل اولیه کیف شود. اگر تصمیم گرفته‌اید برای مدتی طولانی از کیف چرم خود استفاده نکنید، بهتر است ابتدا آن را تمیز نموده و اجازه دهید که در هوای آزاد خشک شود. جهت جلوگیری از ایجاد چین و چروک در کیف چرم، بهتر است که بخش‌های مختلف کیف چرم را با کاغذ پر کنید. این کار از دفرمه شدن کیف چرم نیز جلوگیری می‌کند. چنانچه کیف دارای یراق فلزی است، برای محافظت بیشتر می‌توانید آن را در دستمال کاغذی بپیچید. اطمینان حاصل کنید که کیف چرم را در مکانی تمیز و خشک نگهداری کرده و به منظور جلوگیری از رسیدن رطوبت از بسته‌های سیلیکاژل استفاده کنید. همچنین به‌منظور محافظت از کیف چرم در بهترین وضعیت، می‌توانید آن را در کیسه‌های پرزگیر یا رویه بالش تمیز قرار دهید.

نکات بیشتر جهت مراقبت بهتر از کیف چرم

در این مقاله نکات مهم محافظت از کیف چرم را بیان کردیم. بهترین راه برای مراقبت از کیف چرم این است که به‌نحوه استفاده و نگهداری از آن در مدتی که از کیف استفاده نمی‌کنید، توجه نمایید. ولی به‌هرحال نمی‌توان تضمین نمود که هرگز هیچ اتفاقی برای کیف چرم نیفتد و ممکن است کیف چرم بر اثر بی‌احتیاطی دچار آسیب یا خراش شده و یا لکه‌دار شود. رعایت موارد زیر به شما کمک می‌کند تا از کیف خود بهتر مراقبت نمایید و از آسیب رسیدن به کیف‌ چرم‌تان جلوگیری شود.

استفاده مکرر و مداوم از کیف چرم باعث فرسودگی سریع آن می‌شود. لذا توصیه می‌کنیم که برای مراقبت بیشتر از کیف چرم در استفاده از آن وقفه ایجاد کرده و اصطلاحا به آن استراحت دهید.

لوازم آرایش به راحتی می‌توانند موجب ایجاد لکه روی سطح انواع محصولات از جمله کیف چرم شوند. چنانچه برای نگهداری لوازم آرایش خود از کیف چرم استفاده می‌نمایید، اطمینان حاصل کنید که مواد آرایشی آنها با سطح داخلی و بیرونی کیف چرم تماس پیدا نکند. لوازم آرایشی را همیشه درون کیف چرم جای داده و از قرار دادن آنها روی سطح کیف خودداری نمایید.

برای جلوگیری از ایجاد لکه جوهر روی کیف چرم، مراقب باشید که خودکار خود را در نزدیکی سطح کیف خود قرار ندهید چرا که ممکن است این خودکار جوهر پس‌داده و باعث لکه‌دار شدن کیف چرم شود. اگر برای رفتن به محل کار یا مدرسه از کیف چرمی استفاده می‌کنید، بهتر است که برای نگهداری آنها از یک کیف کوچک دیگر استفاده نمایید.

محصولاتی مانند انواع اسپری مو تاثیر منفی بر چرم دارند پس هنگام مراجعه به سالن آرایش یا استفاده از چنین محصولاتی، از کیف چرم خود مراقبت نمایید.

کیف چرم یک میراث از روزگاران گذشته

سبک ماندگار، دوام و کیفیت کیف چرم طبیعی، سرمایه‌ای است که ارزش محافظت دارد. یک کیف چرم طبیعی تا سالیان سال برای شما ماندگار است، پس به خوبی از آن مراقبت کنید و به محض کثیف شدن آن‌را تمیز نمایید. توجه کنید که کیف چرم را در معرض پاک‌کننده‌های مضر، اسپری یا سایر محصولاتی که ممکن است باعث ایجاد لکه یا آسیب شوند، قرار ندهید. هرگز برای مدت طولانی کیف چرم خود را در معرض نور مستقیم خورشید یا رطوبت بیش از حد قرار ندهید. بهتر است که آن را در فضایی خشک و تاریک و ترجیحا در کیسه‌های پرزگیر قرار دهید و در نهایت با استراحت دادن چند روزه به کیف خود، از فرسودگی سریع‌تر آن جلوگیری نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *